«Mercedes-Benz» билан тўқнашувда «Labo»даги икки киши ҳалок бўлди
Қашқадарё вилояти Ғузор туманида 7 октябрь куни юз берган йўл-транспорт ҳодисасида икки киши вафот этди, деб хабар беради вилоят ЙҲХБ матбуот хизмати.
ЙТҲ соат 14:20 ларда Қоратикан маҳалласи ҳудудидан ўтувчи йўлда содир бўлган. Ҳайдовчи Б.Т. бошқарувидаги Mercedes-Benz автомобили қаршисидан келаётган ҳайдовчи Қ.С. бошқарувидаги Labo билан тўқнашган.
Оқибатда Labo ичида бўлган 2 нафар фуқаро воқеа жойида ҳалок бўлган.
Ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 266-моддаси 3-қисми (Одамлар ўлимига сабаб бўлган транспорт воситалари ҳаракати ёки улардан фойдаланиш хавфсизлиги қоидаларини бузиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

В ДТП с участием Mercedes-Benz и Labo погибли два человека
7 октября примерно в 14:20 часов на 25-м км дороги 4Р-79 «Карши-Чим-Чиракчи-Шахрисабз», проходящей через махаллю «Коратикан» в Гузарском районе Кашкадарьинской области произошло дорожно-транспортное происшествие со смертельным исходом.
Как сообщили в областном УБДД УВД, водитель Б.Т. на автомобиле Mercedes-Benz столкнулся с Labo под управлением К. С., который ехал по встречной полосе.
В результате аварии два пассажира Labo погибли на месте происшествия.
По данному факту возбуждено уголовное дело по пункту «а» части 3 статьи 266 Уголовного кодекса (нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлёкшее человеческие жертвы). Ведется следствие.