Ўзбекистон ҳаво йўллари коронавирус туфайли Токио ва Римга қатновни тўхтатди
Uzbekistan Airways авиакомпанияси 2020 йилнинг 1 мартидан бошлаб Япония ва Италияда коронавирус авж олиши ва Ўзбекистон ҳудудида вирус тарқалишининг олдини олиш мақсадида Токио ва Римга бўлган иккала йўналишдаги қатновлар вақтинча тўхтатилиши ҳақида хабар.
Бундан ташқари Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирлиги билан биргаликда авиакомпаниянинг барча рейсларида юқори хавфсизлик чоралари жорий этилгани, шу жумладан, Ўзбекистон Республикаси давлат чегарасини кесиб ўтувчи шахслар санитария-карантин тадбирлари ва тиббий-санитария назоратларидан ўтказилаётганлиги ҳақида эслатиб қўймоқдамиз.

Uzbekistan Airways приостановила авиарейсы в Токио и Рим в связи со вспышками коронавируса
Авиакомпания Uzbekistan Airways временно приостановила регулярные авиарейсы в Токио и Рим с 1 Марта 2020 года в связи со вспышками коронавируса в Японии и Италии и в целях предотвращения распространения данного вируса на территории Узбекистана. Об этом сообщили в пресс-службе компании.
Напоминаем, что совместно с Министерством здравоохранения Республики Узбекистан на всех рейсах авиакомпании введены повышенные меры безопасности, в том числе проводятся санитарно-карантинные мероприятия и медико-санитарный контроль лиц, пересекающих государственную границу Республики Узбекистан.