Совуқ кунлар ҳали давом этади
Қишнинг сўнгги кунлари ва баҳорнинг биринчи куни Ўзбекистон ҳудуди бўйича об-ҳавонинг беқарор шароити сақланиб туради.
27-29 февраль ва 1 март кунлари республиканинг кўпчилик вилоятларида вақти-вақти билан ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлади.
Ушбу кунларда республика бўйича меъёрдан 2-5 даражага паст бўлган ҳарорат сақланиб туради. Ҳаво ҳарорати кечалари 0-5 даража совуқ, шимолда 5-10 даража совуқ, кундуз кунлари 2-7 даража илиқ атрофида бўлади.
Шамол 7-12 м/с тезликда эсади. Республика бўйича баъзи жойларга туман тушади.
Тоғли ҳудудларда вақти-вақти билан қор ёғади. Қор кўчиши хавфи бор.
Пойтахтимизда 28 февраль ва 1 март кунлари вақти-вақти билан ёмғир ва қор кўринишидаги ёғингарчилик бўлади. Ҳафтанинг қолган кунлари эса асосан ёғингарчиликсиз об-ҳаво бўлиши кутилмоқда.

В последние дни зимы по республике ожидаются дожди и снег
В последние дни зимы и в первый день весны по территории Узбекистана сохранится неустойчивый характер погоды, сообщает Центр гидрометеорологической службы.
27-29 февраля и 1 марта по большинству областей республики временами пройдут осадки (дождь, снег). Лишь по Каракалпакстану и Хорезмской области осадков не ожидается.
В эти дни по республике сохранится пониженный температурный фон на 2-5 градусов ниже нормы. Температура воздуха будет в пределах ночью 0-5 градусов мороза, по северу 5-10 градусов мороза, днем 2-7 градусов тепла.
Ветер восточный 7-12 м/с. Местами по республике туман.
В горных районах временами ожидается снег. Лавиноопасно.
В столице осадки в виде дождя и снега пройдут временами в среду 28 февраля и в пятницу 1 марта. В остальные дни на этой неделе преобладание погоды без осадков.