Президент Туркияга жўнаб кетди
Президент Шавкат Мирзиёев Туркий тилли давлатлар ҳамкорлик кенгашининг саккизинчи саммитида иштирок этиш учун 11 ноябрь куни Туркиянинг Истанбул шаҳрига жўнаб кетди.
Саммитда Кенгаш доирасидаги кўп томонлама муносабатларни мустаҳкамлаш, савдо, инвестиция, «яшил» иқтисодиёт, рақамли технологиялар, транспорт ва маданий-гуманитар соҳалардаги алоқаларни ривожлантириш масалалари муҳокама қилиниши режалаштирилган.
Мулоқот якунида кўп томонлама ҳамкорлик самарадорлигини оширишга қаратилган ҳужжатлар қабул қилиниши кўзда тутилган.

Президент отправился с визитом в Турцию
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев для участия в восьмом саммите Совета сотрудничества тюркоязычных государств 11 ноября отбыл в город Стамбул Турции.
В повестку дня саммита включены вопросы расширения многоплановых отношений в рамках Совета, прежде всего в области торговли, инвестиций, «зеленой экономики», цифровых технологий, транспорта и коммуникаций, а также культурно-гуманитарного обмена.
По итогам встречи на высшем уровне ожидается принятие документов, направленных на повышение эффективности многостороннего сотрудничества.