Mustahkam kuzov. «Toyota» avariyaga uchragan «Camry»ni namoyishga qo‘ydi (foto)
«Toyota» kompaniyasining Arizona shtatidagi dilerlik markazi shou-rumida ikkita yuk mashinasi bilan YTHga uchragan «Camry» sedani namoyishga qo‘yildi. Mazkur avtomobilda kompaniya xodimi harakatlanayotgan bo‘lgan va unga hech qanday jarohat yetmagan, deb xabar beradi «Motor».
Foto: «Motor»
«Facebook»dagi sahifasiga yozishicha, avtomobilni Ramon Suares boshqarib ketayotgan bo‘lgan. Aeroportga ketishda yuk mashinasi katta tezlikda uning orqasidan kelib urgan, natijada avtomobil oldinda ketayotgan boshqa bir yuk mashinasiga borib urilgan.
Zarba qanchalik kuchli bo‘lmasin, sedanning eshiklari hamon ochilmoqda.
«Toyota of Surprise» bosh menejeri Lyuis Goldshteynning so‘zlariga qaraganda, marka vakillari YTHga uchragan avtomobilni olib tashlashni maslahat bergan, biroq u avtomobil naqadar xavfsiz ekanligini mijozlarga ko‘rsatib qo‘yish uchun bu fikrga qo‘shilmagan.
«Toyota Camry» TNGA modul arxitekturasi asosida qurilgan so‘nggi avlod avtosi hisoblanadi. Sedan kuzovi yuqori mustahkamlikka ega po‘latdan ishlangan.

Дилерский центр Toyota выставил в шоу-руме уничтоженную Camry (фото)
Дилерский центр Toyota of Surprise из штата Аризона выставил в шоу-руме седан Camry, попавший в ДТП с двумя тягачами. На автомобиле ехал сотрудник компании, который в аварии даже не пострадал, пишет «Мотор».
На странице в сети Facebook дилер написал, что водитель Рамон Суарес ехал в аэропорт, чтобы встретить клиента. На одном из шоссе в его Toyota Camry сзади врезался грузовик, после чего машина отлетела в другой тягач, ехавший в попутном направлении.
При этом несмотря на силу удара, все двери у седана до сих пор открываются.
По словам главного менеджера Toyota of Surprise Льюиса Гольдштейна, представители марки советовали убрать разбитую машину, но он отказался, так как хотел наглядно показать клиентам, насколько безопасен автомобиль. Однако позднее в Toyota изменили свое решение и предложили организовать праздничное мероприятие.
Toyota Camry последнего поколения построена на модульной архитектуре TNGA с переработанными зонами программируемой деформации. Кузов седана сделан с использованием высокопрочных и сверхвысокопрочных сталей. Жесткость на кручение — на 30 процентов больше, чем у машины предыдущего поколения.