O‘zbekistonda birinchi ayollar universiteti ochiladi
Koreya respublikasi prezidenti Mun Chje Inning yurtimizga qilgan tashrifi davomida Toshkentda Kyung-in Woman’s University ayollar oliygohining filialini ochishga kelishib olingan edi. Kelishuv Kyung-in Woman’s University hamda O‘zbekiston oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi, «O‘ztekstilsanoat» assotsiatsiyasi va O‘zbekiston Respublikasi xotin-qizlar qo‘mitasi o‘rtasida imzolangan.
Kyung-in Woman’s University — davlat oliy ta’lim dargohi bo‘lib, 1990 yilda ochilgan. Universitet kampusi Inchxon shahrida joylashgan. Ta’lim dargohiga har yili 2000 dan ortiq talabalar qabul qilinadi. Bu yerda 300 dan ortiq professor va o‘qituvchilar dars beradi.
2019 yilning 20 aprelida Kyung-in Woman’s University, Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi va «O‘ztekstilsanoat» assotsiatsiyasi o‘rtasida 2019-2020 yilgi o‘quv mavsumida loyihani amalga oshirish bo‘yicha memorandum imzolandi.

В Узбекистане появится первый иностранный женский университет
Во время визита президента Южной Кореи Мун Чже Ина было подписано Соглашение о создании в Ташкенте филиала южнокорейского университета Kyung-in Woman’s University, сообщает Узтекстильпром.
Учебное заведение займётся подготовкой кадров на уровне международных стандартов в сфере текстиля, дизайна, моды, авиации и туризма, индустрии красоты и здравоохранения и других.
Университет будет оснащен современным учебным и лабораторным оборудованием, библиотечным фондом. Также здесь планируется внедрить передовой зарубежный опыт по организации учебного процесса.
Kyung-in Woman’s University – государственное высшее учебное заведение в Южной Корее, основано в 1990 году. Кампус Университета расположен в пределах Инчхона. Ежегодно в Университете обучаются более 2000 студентов. Общее число преподавательского состава превышают 300 человек.