Komil Allamjonov ushbu lavozimda innovatsion iqtisodiyotni rivojlantirish, investitsiyalarni jalb etish, so‘z erkinligini ta’minlash va mustaqil ommaviy axborot vositalarini qo‘llab-quvvatlash sohalarida ekspertlik yordamini ko‘rsatadi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining tegishli farmonlari bilan:
– Bekzot Mardonovich Mavlonov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining yordamchisi lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining huquqiy ekspertiza va kompleks tahlil qilish masalalari bo‘yicha maslahatchisi lavozimidan ozod etildi;
– Aziz Yuldashevich Magrupov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining tashqi investitsiyalar masalalari bo‘yicha maslahatchisi lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining yordamchisi lavozimidan ozod etildi.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni bilan Saida Shavkatovna Mirziyoyeva O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi rahbari lavozimiga tayinlangandi.

В Администрации президента Узбекистана произошли кадровые изменения.
- Мавлонов Бекзот Мардонович назначен на должность помощника Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности советника Президента Республики Узбекистан по вопросам правовой экспертизы и комплексного анализа;
- Магрупов Азиз Юлдашевич назначен на должность советника Президента Республики Узбекистан по вопросам внешних инвестиций и в связи с этим освобожден от должности помощника Президента Республики Узбекистан.
Также указом президента ряд руководителей покинул занимаемые должности:
- Саидкаримов Саидлазиз Саидасилович в связи с переходом на другую работу освобожден от должности начальника Контрольной инспекции Администрации Президента Республики Узбекистан;
- Кодиров Уткиржон Гайратович в связи с переходом на другую работу освобожден от должности руководителя Департамента взаимодействия с регионами и подготовки аналитических материалов Администрации Президента Республики Узбекистан;
- Ибрагимов Жахонгир Жовахирлаевич в связи с переходом на другую работу освобожден от должности заместителя руководителя Департамента планирования и информационного обеспечения Администрации Президента Республики Узбекистан.