Qozog‘istonda yuz bergan YTHda O‘zbekiston fuqarosi halok bo‘ldi
Mamlakatimizning Olma-ota shahridagi Bosh konsulxonasi bergan ma’lumotlarga ko‘ra 2019 yil 4 aprel kuni Qozog‘istonning Olma-ota viloyati hududida sodir bo‘lgan yo‘l-transport hodisasi oqibatida 1986 yil 16 sentyabrda tug‘ilgan O‘zbekiston fuqarosi Xudoyor Jumanazarov halok bo‘lgan. Bu haqda Tashqi ishlar vazirligi axborot xizmati xabar bermoqda.
Vaziyat Bosh konsulxona tomonidan nazoratga olingan. Marhumning jasadi O‘zbekistonga jo‘natildi va dafn etildi.
«Hozirgi vaqtda YTH aybdoriga nisbatan qo‘zg‘atilgan jinoyat ishi materiallarini sudda ko‘rib chiqish uchun prokuraturaga jo‘natish rejalashtirilmoqda va shu munosabat bilan Konsullik-huquqiy departamenti tomonidan marhumning qarindoshlari xabardor qilindi. Zarurat tug‘ilsa, ularga bo‘lajak sud majlisida ishtirok etishlarida yordam ko‘rsatiladi»,-deyiladi xabarda.

В ДТП в Алматы погиб гражданин Узбекистана
По информации Генерального консульства нашей страны в г.Алматы, 4 апреля 2019 года в результате дорожно-транспортного происшествия на территории Алматинской области Казахстана скончался гражданин Узбекистана Худоёр Жуманазаров, 1986 года рождения.
Ситуация была взята на контроль Генконсульством. Тело покойного было перевезено и захоронено на родине.
В настоящее время материалы уголовного дела в отношении виновного в ДТП планируется направить в прокуратуру для дальнейшего рассмотрения в судебном порядке и в этой связи Консульско-правовой департамент проинформировал об этом родственников погибшего, которым при необходимости будет оказано содействие в участии в предстоящем судебном заседании.