Shavkat Mirziyoyev Si Szinpinni tabrikladi
Prezident Shavkat Mirziyoyev Xitoy Xalq Respublikasi tashkil topganining 73 yilligi munosabati bilan XXR Raisi Si Szinpinga tabrik yo‘llab, unga va do‘st Xitoy xalqiga ezgu tilaklarini bildirdi.
Maktubda dunyodagi murakkab vaziyatga qaramay, O‘zbekiston bilan Xitoy o‘rtasidagi ikki va ko‘p tomonlama hamkorlik barcha yo‘nalishlarda tobora mustahkamlanib borayotgani mamnuniyat bilan ta’kidlangan.
Yaqinda O‘zbekiston Respublikasiga amalga oshirilgan davlat tashrifi va Shanxay hamkorlik tashkiloti sammiti doirasida bo‘lib o‘tgan sermahsul uchrashuvlar mamlakatlarimiz o‘rtasidagi aloqalarni har tomonlama strategik sheriklik munosabatlarining yangi darajasiga ko‘targani qayd etilgan.

Шавкат Мирзиёев поздравил Си Цзиньпина с 73-й годовщиной образования КНР
Президент Шавкат Мирзиёев направил Председателю Китайской Народной Республики Си Цзиньпину поздравление с 73-й годовщиной образования КНР, выразив наилучшие пожелания ему и дружественному китайскому народу.
В послании отмечается, что несмотря на сложную ситуацию в мире, двустороннее и многостороннее сотрудничество между Узбекистаном и Китаем упрочняется по всем направлениям.
Отмечалось, что недавний государственный визит в Узбекистан и плодотворные встречи в рамках саммита Шанхайской организации сотрудничества подняли отношения всестороннего стратегического партнерства между нашими странами на новый уровень.