Сиёсат бугун, 07:19 0152
Миллий статистика қўмитаси маълумотларига кўра, 2025 йилнинг январь–сентябрь ойларида Ўзбекистонга 16 та хорижий давлатдан қиймати 473 млн АҚШ долларига тенг бўлган 40 345 дона электромобиль импорт қилинган.
Муҳим: энди чиқинди тўловлари фақат кўрсатилган хизмат учун амалга оширилади
Чиқиндиларни бошқариш ва циркуляр иқтисодиётни ривожлантириш агентлигининг маълум қилишича, мазкур тартибга кўра, эндиликда санитар тозалаш соҳасида истеъмолчилардан фақатгина кўрсатилган хизматлар учун тўлов ҳисобланади.
Шимолий Корея АҚШга истеҳзоли жавоб қайтарди
Шимолий Корея АҚШ томонидан жорий этилган санкцияларга нисбатан кескин жавоб қайтарди.
Ўзбекистон Президентининг АҚШга амалий ташрифи якунига етди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Америка Қўшма Штатларига амалий ташрифининг тадбирларга бой дастури якунига етди.
Ўзбекистон ва АҚШ ўртасида ўнга яқин битим тузилди
АҚШнинг етакчи компаниялари, инвестиция фондлари ва молиявий институтлари раҳбарлари билан ўтказилган давра суҳбати якунида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва АҚШ савдо вазири Ховард Латник иштирокида икки томонлама битимларни алмашиш маросими бўлди.
“Олис Европани Ўзбекистонга яқинлаштирмоқда”. Тошкентда муҳим маданий тадбир бошланди
6 ноябрь куни Тошкентдаги Миллий кино санъати саройида Х Европа кинофестивали очилиши муносабати билан матбуот анжумани ўтказилди.
Трамп Ўзбекистон билан “мисли кўрилмаган” савдо-иқтисодий келишувлар эълон қилинганини маълум қилди
АҚШ президенти Дональд Трамп Truth Social'даги саҳифасида Ўзбекистон билан “мисли кўрилмаган” савдо-иқтисодий келишувлар эълон қилинганини маълум қилди.

Соцсеть Clubhouse заблокировали в Омане
Приложение социальной сети Clubhouse заблокировали на территории Омана из-за отсутствия госрегистрации. Об этом заявили в клиентской службе Управления по регулированию телекоммуникаций (TRA).
Все приложения для связи, которые используют аудио- и видеосвязь через Интернет, должны иметь выданное управлением регистрационное удостоверение.
Работа приложения остановлена из-за отсутствия регистрации в Омане, — цитирует сообщение службы агентство WAF.
В стране находятся под запретом приложения для общения по Сети, использующие зашифрованные каналы (VoIP). Некоторые послабления были сделаны в условиях пандемии коронавируса для обеспечения работы госучреждений.
Clubhouse — соцсеть, в основе которой лежит голосовое общение. При этом запись бесед и дальнейшее их распространение невозможно. Приложение было запущено в 2020 году, доступно только владельцам устройств с операционной системой iOS. Стать участником Clubhouse можно только по приглашению уже зарегистрированного пользователя.