Yana 11 nafar bemor koronavirusdan tuzaldi. Ular haqida ma’lumot berildi
Biroz vaqt muqaddam Buxoro viloyati ixtisoslashgan tibbiyot muassasasi va Toshkent shahridagi Epidemiologiya, mikrobiologiya va yuqumli kasalliklari ilmiy-tekshirish instituti klinikasida 20 nafar bemor koronavirusdan tuzalgani xabar qilingan edi. SSV matbuot xizmati tomonidan xabar qilinishicha, Toshkent tibbiyot akademiyasi ko‘p tarmoqli klinikasidan yana 11 bemor butkul sog‘ayib ketgan.
Tuzalib ketgan bemorlar Sog‘liqni saqlash vazirligi mas’ullar ishtirokida Respublika ixtisoslashtirilgan terapiya va tibbiy reabilitatsiya ilmiy-amaliy tibbiyot markaziga kuzatildi.
Sog‘ayganlarning barchasi charter reys orqali Turkiyadan Toshkentga kelishgan bo‘lib, 7 nafari «Botanika» sanatoriysiga, qolgan 4 nafari esa O‘rtasaroy karantin markaziga joylashtirilgandi. Ularda koronavirus infeksiyasi tasdiqlangach, Toshkent tibbiyot akademiyasi ko‘p tarmoqli klinikasiga joylashtirilgan. Bemorlardan 7 nafari erkak, 4 nafari ayollardir. Ulardan 4 nafari poytaxtimizdan, yana 4 nafari Toshkent viloyatidan, 2 nafari Farg‘ona va 1 nafari Andijon viloyatlaridan. Ular orasida eng yoshi kattasi 51 yoshda bo‘lsa, eng yoshi kichigi 23 yoshda.

Еще 11 человек выздоровели от COVID-19 в Ташкенте
В многопрофильной клинике Ташкентской медицинской академии полностью выздоровели 11 пациентов с коронавирусной инфекцией. С участием представителей Министерства здравоохранения их проводили в Республиканский специализированный научно-практический медицинский центр терапии и медицинской реабилитации, сообщает Минздрав.
Все выздоровевшие приехали в город Ташкент из Турции чартерным рейсом, 7 были помещены в санаторий «Ботаника», а остальные 4 – в Уртасарайский карантинный центр. После подтверждения коронавирусной инфекции их перевели в многопрофильную клинику Ташкентской медицинской академии. Среди пациентов 7 мужчин и 4 женщинами. 4 из них из столицы, 4 из Ташкентской области, 2 из Ферганской и 1 из Андижанской областей. Самому старшему из них 51 год, а младшему 23 года.