Таниқли актёрнинг ғалати ғалабаси
Жордж Клунининг XVII асрга тааллуқли ер-мулкидаги боғда ҳожатхона қуриш ҳуқуқи учун кураши Голливуд актёрининг узил-кесил ғалабаси билан тугади. Бу ҳақда «Mirror» хабар берди.
Дастлаб қонун томонидан ҳимоя қилинаётган дарахтларнинг илдизига зарар етказиб қўйишидан хавотирланиб актёрнинг ҳожатхона қуришига рухсат беришмаганди. Клуни қурилишни бошқа жойга кўчиришга розилик бергач зиддият ҳал бўлди.
Актёрнинг ер-мулки Буюк Британиянинг Беркшир графлигида жойлашган. Клуни уни 2014 йилда сотиб олган. Ўшанда кўчмас мулк 9,7 миллион долларга баҳоланганди. Айни вақтда унинг қиймати 15,5 миллион долларга баҳоланмоқда.

Битва Джорджа Клуни за туалет в саду окончилась победой актера
Битва Джорджа Клуни за право построить туалет в саду его поместья XVII века окончилась победой голливудского актера. Об этом сообщает Mirror.
Ранее артисту отказывались выдавать разрешение на строительство туалета, опасаясь, что он может повредить корни защищенных законом деревьев. Конфликт удалось уладить после того, как Клуни согласился разместить постройку в другом месте.
Поместье актера расположено в Великобритании, в графстве Беркшир. Клуни купил его в 2014 году, недвижимость была выставлена на продажу за 9,7 миллиона долларов. В настоящее время его стоимость оценивается в 15,5 миллиона долларов.