Беҳрузбек Ботиров: “Маълумотлар хавфсизлиги — рақамли иқтисодиёт қалқони”
Яна бир томони, сифатсиз статистика инвесторлар учун хавф сигнали ҳисобланади, чунки улар реал бозор ҳолатини кўра олмайдилар.
Ўзмиллийбанк меҳмонхона ва туризм соҳасида тажрибага эга бўлган шерикларни Silk Road Samarkand туристик мажмуасини бошқариш бўйича узоқ муддатли ҳамкорликка таклиф этади.
Ҳабиб Нурмагомедов катта тадбиркорга айланди
Йилига қанча даромад олмоқда?
Тошкентда юк машинаси уриб юборган 22 ёшли курьер вафот этди
Жорий йилнинг 15 февраль куни соат 18:00 ларда Тошкент шаҳрининг Чилонзор тумани ҳудудида йўл-транспорт ҳодисаси содир бўлди.
Садир Жапаров ҳокимият алмашиши ҳақидаги миш-мишларга изоҳ берди
Қирғизистон Республикасида ҳокимиятни зўравонлик билан ўзгартириш учун асослар мавжуд эмас.
Россияга жангда эришолмаган натижаларини музокара столида тақдим этиш хавфли – Кая Каллас
Мюнхен хавфсизлик конференциясида асосий мавзулардан бири Россия–Украина уруши бўлди. Европа Иттифоқининг ташқи сиёсат бўйича олий вакили Кая Каллас Европа хавфсизлиги Украина тақдири билан бевосита боғлиқ эканини таъкидлади. У Россияга музокара столида жанг майдонида эриша олмаган натижаларни тақдим этиш хавфли эканини билдирди.
Жиззахда яширилган икки қизалоқ онаси бағрига қайтарилди
Жиззах вилояти Пахтакор туманида яшаб келган оила турмушдаги келишмовчиликлар сабаб ажрашиб кетишди. Аммо, афсуски, аёл ота уйига қизларисиз қайтишга мажбур бўлади.