Жомбойда мудҳиш ЙТҲ — 22 киши жароҳатланди, 1 йўловчи вафот этди. Шифокорлар Самарқандга самолётда юборилди
Бугун, 3 сентябрда, таҳминан соат 07:00 да Самарканд вилоят Жомбой туман Бешбола қишлоғи худудида ISUZI русумли автобус билан МАN юк автомашинаси тўқнашуви юз берган. Бу ҳақда Соғлиқни сақлаш вазирлиги Жамоатчилик билан алоқалар бўлими хабар бериб ўтди.
Маълумотларга қараганда, автобусда 31 нафар йўловчи бўлган. Уларнинг 22 нафари турли даражадаги тан жароҳати олган, 1 нафар йўловчи воқеа жойида вафот этган. Тез тиббий ёрдам бригадаси воқеа жойига 5 дақиқада етиб борган. Жами 8 та тез тиббий ёрдам бригадаси кўмагида жароҳатланганларнинг барчаси тезкор равишда Жомбой туман тиббиёт бирлашмасига олиб келинган.
Соғлиқни сақлаш вазирлиги томонидан беморларга ўз вақтида тезкор тиббий ёрдам кўрсатиш мақсадида санитар авиация хизмати орқали нейрохирург, хирург, травматолог каби қатор тажрибали мутахассислар сафарбар этилди. Айни пайтда йўл-транспорт ҳодисаси натижасида жароҳатланганларнинг 6 нафари Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий марказининг Самарқанд филиалига даволаниш учун кўчирилган, 3 нафар беморга Жомбой туман тиббиёт бирлашмасида, 13 нафар беморга эса амбулатор тиббий хизмат кўрсатилмоқда.
Ҳозирда Соғлиқни сақлаш вазирлиги томонидан ҳалокат оқибатида жабрланганларга юқори малакали тезкор ва сифатли тиббий ёрдам кўрсатиш учун барча шарт-шароитлар яратилган. Қўшимча дори-дармон ва тиббий воситалар етказиб берилди.

В Жамбайском районе произошло страшное ДТП — 22 пострадавших
3 сентября примерно в 07:00 часов на территории села Бешбола Джамбайского района Самаркандской области произошло столкновение между автобусом марки «ISUZI» и грузовиком марки «MAN».
В автобусе находилось 31 пассажир, 22 из них получили повреждения разной степени. Один пассажир погиб на месте происшествия. Бригада скорой помощи прибыла на место происшествия в течение 5 минут, сообщает пресс-служба Министерства здравоохранения.
С помощью 8 бригад скорой медицинской помощи все пострадавшие были незамедлительно доставлены в Джамбайское районное медицинское объединение.
«Министерство здравоохранения направило ряд опытных специалистов, таких как, нейрохирурги, хирурги и травматологи, для оказания своевременной медицинской помощи пациентам. В настоящее время 6 пострадавших были перевезены в Самаркандский филиал Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи.
В настоящее время Министерство здравоохранения располагает всеми необходимыми условиями для оказания высококвалифицированной неотложной и качественной медицинской помощи жертвам аварии. Дополнительные лекарства и медицинские средства доставлены на место»,-отмечается в сообщении.