Роналдунинг онаси ўғли кўпроқ «Олтин тўп» юта олмаганида «футбол мафияси»ни айблади
Туриннинг «Ювентус» клуби ва Португалия терма жамоаси ҳужумчиси Криштиану Роналдунинг онаси Долореш Авейру ўғли ҳақидаги саволларга жавоб бераркан, у кўпроқ «Олтин тўп» ютиб олмаганида «футбол мафияси»ни айблади.
— Криштиану янада кўпроқ «Олтин тўп» ютиб олиши мумкин эди, агарда футбол мафияси бўлмаганда. Ҳа, айнан мафия, буни бошқача атаб бўлмайди. Агар бўлиб ўтган ишларга қарайдиган бўлсангиз, бу айнан мафиянинг иши эканини тушуниб оласиз, — дейди Авейру.
Шу билан бирга Долорешнинг айтишича, Криштиану агарда испаниялик ёки англиялик бўлганида, мафия унинг йўлига тўғаноқ бўлмас эди. Шу билан бирга Роналдунинг онаси ўғли бу йил «Олтин тўп»ни қўлга киритишига ишончи комил эмаслигини, аммо шундай бўлишини кутишини билдирган.
Эслатиб ўтамиз, Криштиану Роналду беш марта «Олтин тўп» мукофотини қўлга киритган (2008, 2013, 2014, 2016, 2017).

Мать Роналду считает, что мафия помешала завоевать больше наград её сыну
Мать нападающего туринского «Ювентуса» и сборной Португалии по футболу Криштиану Роналду Долореш Авейру считает, что её сыну мешает завоевать больше «Золотых мячей» футбольная мафия.
Криштиану мог бы получить больше «Золотых мячей», если бы не футбольная мафия. Да, именно мафия, это правильное определение. Если вы увидите всё, что произошло, вы поймете, что это из-за мафии, — сказала Авейру каналу SIC Noticias.
Она отметила, что если бы Роналду был испанским или английским футболистом, мафия «не делала бы этого». Также Авейру выразила неуверенность в том, что её сын сможет завоевать «Золотой мяч» в этом году, однако верит в это.