Toshkentda ikki xonadonga o‘t tushdi
2018-yilning 12-avgust kuni Toshkent shahar Olmazor tumani «Miskin» mahallasida 1956-yil tug‘ilgan S.Bekxodjayev uyining 250 kv.m. hamda qo‘shnisi 1951-yil tug‘ilgan S.Bekxodjayev uyining 50 kv.m. maydonida tom va shift qismi yongan. Bu haqda O‘zbekiston Respublikasi IIV Yong‘in xavfsizligi bosh boshqarmasi xabar bergan.
«Yong‘in haqida «101»ga xabar soat 22.31da tushgan va soat 22.39da birinchi yong‘in o‘chirish bo‘linmalari hodisa joyiga yetib borgan. Ko‘rilgan tezkor harakatlar natijasida yong‘in soat 23.15da o‘rab olinib, 00.00da o‘chirilgan. Yong‘in sababi aniqlanmoqda. Tan jarohati olganlar yo‘q. Yong‘in yuzasidan tergovga qadar tekshiruv ishlari olib borilmoqda», — deyiladi xabarda.

В Ташкенте произошел пожар в двух соседних домах
Вчера, 12 августа произошел пожар в жилом доме гражданина С.Бекходжаева 1956 года рождения, проживающего по адресу г.Ташкент, Алмазарский район, улица Магазин Мавзук, дом 99А. Об этом сообщило Главное управление пожарной безопасности МВД Республики Узбекистан.
В результате пожара пострадало строение жилого дома на площади 250 кв.метров, а также пострадала перекрытие и кровля соседнего дома принадлежащего гражданину С.Бекходжаеву 1951 года рождения на площади 50 кв.метров.
«Сообщение о пожаре на «101» поступило в 22.31. Время прибытия на место пожара первых пожарных подразделений 22.39. В результате принятых мер пожар был локализован в 23.15 и ликвидирован в 00.00. Причина пожара устанавливается. Пострадавших нет. По факту пожара проводится доследственная проверка»,- говорится в сообщении.