Toshkentdan Surxondaryoga yuk mashinasida ketgan yo‘lovchilar karantinga olindi
3-aprel kuni Surxondaryo viloyati IIB patrul-post va jamoat tartibini saqlash boshqarmasi patrul-post xizmati xodimi Termiz shahrida yuk avtomobilida o‘z manziliga yetib olmoqchi bo‘lgan 8 nafar surxondaryolik yo‘lovchining karantin qoidasini buzganini aniqladi.
«ISUZU» rusumli yuk mashinasi haydovchisi Toshkent shahridan Surxondaryo viloyati markaziga yo‘lga tushib, o‘z mashinasida sakkiz nafar fuqaroning har birini 50 ming so‘m evaziga olib kelgani ma’lum bo‘ldi.
Ayni paytda ushbu holat yuzasidan Termiz shahar bo‘yicha ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi tomonidan dastlabki surishtiruv ishlari olib borilmoqda.
Shuningdek, sakkiz nafar noqonuniy yo‘lovchiga nisbatan ma’muriy bayonnoma tuzilib, ular viloyat ko‘p tarmoqli tibbiyot markaziga karantinga olindi.

8 человек пытались добраться из Ташкента в Термез в грузовике. Их поместили на карантин
3 апреля примерно в 11.30 сотрудник патрульно-постовой службы Управления патрульно-постовой службы и сохранения общественного порядка Сурхандарьинского областного УВД в грузовой автомашине обнаружил 8 пассажиров из Сурхандарьи, нарушивших карантинные меры, сообщает УзА..
Стало известно, что водитель грузовой машины марки «ISUZU», направлявшейся из Ташкента в Сурхандарьинский областной центр, взял на борт 8 граждан, запросив за услуги с каждого из них по 50 тысяч сумов.
В настоящее время по данному факту Управлением по координации деятельности органов внутренних дел по городу Термезу проводится предварительное следствие.
Также в отношении восьми незаконных пассажиров составлен административный протокол, они помещены на карантин в областной многопрофильный медицинский центр.