Ҳуқуқ бугун, 10:47 01421
Аниқланишича, суднинг қарорига кўра даъвогар АТБ «Капиталбанк» фойдасига жавобгар Д. М. дан кредит ва унинг фоизларидан 306 млн. сўм ундириш белгиланган.
Олий Мажлис Қонунчилик палатасининг навбатдаги мажлисида ҳуқуқбузарликлар ва жиноятларнинг олдини олиш бўйича қўшимча чора-тадбирлар қабул қилиниши муносабати билан Жиноят ва Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодексларига ўзгартириш ва қўшимчалар киритишга доир қонун лойиҳаси учинчи ўқишда кўриб чиқилди.
бугун, 18:02
Мирзиёев Петер Сийяртони қабул қилди
Учрашувда Ўзбекистон билан Венгрия ўртасидаги кўп қиррали ҳамкорликнинг долзарб масалалари кўриб чиқилди.
бугун, 17:53
АҚШ элчиси «оддий, аммо инқилобий ғоя» ҳақида гапирди
АҚШнинг Ўзбекистондаги фавқулодда ва мухтор элчиси Жонатан Ҳеник иқтисодий ўсиш ва табиатни асраш ўртасида мувозанатни топиш муҳимлиги ҳақида гапирди.

Финляндия сокращает выдачу виз россиянам на 90%
Как сообщает Politico, министр иностранных дел Финляндии Пекка Хаависто заявил, что с сентября Финляндия будет принимать всего 10 процентов визовых заявок от российских туристов
Таким образом, Финляндия будет принимать только около 100 визовых заявок в день по сравнению с примерно 1000 успешными заявками в день.
Исключения могут быть сделаны для некоторых групп, таких как журналисты, диссиденты или активисты, через потенциальную национальную гуманитарную визу.
По словам Хаависто, его ведомство будет консультироваться с министерством внутренних дел по данному вопросу.
В то время как Чехия, Литва, Эстония, Латвия и Польша прекратили выдачу некоторых виз для усиления давления на Москву, Германия отказалась это делать.