Таҳлил Кеча, 11:16 02951
Абдуллоҳ Маккий Муслиҳ ал-Руфоий гуруҳга қарши курашаётган АҚШ бошчилигидаги коалиция кўмагида Ироқ разведка ходимлари томонидан ўлдирилган.
Кеча, 21:57
Ўзбекистонда имом Мотуридийнинг 1100 йиллиги кенг нишонланади.
Сурхондарёда ҳоким жаримага тортилди
Бу ҳақда вилоят ҳокими фармойишида айтилади.
Кеча, 19:42
Бундай имтиёз бериладиган тоифалар рўйхати Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги ҳамда Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги томонидан тасдиқланади.
Бунда муайян бакалавриат таълим йўналиши бўйича давлат грантига ўтиш балининг 80 фоизи ва ундан юқори балл тўплаган белгиланган тоифадаги абитуриентлар ажратилган давлат гранти асосидаги қабул параметрлари доирасида, баллар кетма-кетлигига қатъий риоя қилинган ҳолда талабаликка тавсия этилади.
Шавкат Мирзиёев Россия давлат думаси раисини қабул қилди
Ўтган йил май ойида Россия Президентининг Ўзбекистонга давлат ташрифи чоғида эришилган келишув ва битимларнинг амалга оширилишини назорат қилиш мақсадида парламентлараро ҳамкорликни кенгайтиришга алоҳида эътибор қаратилди.
Кеча, 17:30
Энди юридик шахслар электр энергияси ва табиий газ учун тўловларни мобил иловалар орқали миллий валютадаги корпоратив банк карталаридан фойдаланган ҳолда амалга ошириши мумкин.

Человечеству предсказали бессмертие уже к 2030 году
Специалист по компьютерным технологиям из Соединенных Штатов Америки Рэймонд Курцвейл выдвинул предложение о том, что человечество станет бессмертным уже через семь лет. Об этом сообщает Iflscience
Футуролог отметил, что уже с 2030 года человечество будет ежегодно наращивать продолжительность жизни минимум на один год. Это станет возможным благодаря искусственному интеллекту (ИИ).
Мужчина сделал прогноз, что ИИ сможет пройти тест Тьюринга, и в 2045 году человеческий интеллект и нейросеть станут единым целым. Именно в этот момент на Земле появятся первые киборги, мощность работы мозга которых увеличится в 10 тысяч раз. «Люди будущего» будут значительно умнее нынешнего поколения, также увеличится продолжительность их жизни.
Отметим, что до этого Курцвейл не один раз выдвигал различные странные гипотезы, однако ему трудно не поверить, ведь из 147 прогнозов специалиста сбылись 115.