Prezidentni ko‘rishni orzu qilgan bola
Prezident Chirchiq shahriga tashrifi chog‘ida Iftixor mahallasiga kirib ko‘rdi. Ko‘p qavatli uylarda yashayotgan odamlar bilan suhbatlashdi, deb yozadi davlat rahbari matbuot xizmati.
«Chirchiq bir paytlar dong‘i ketgan shahar edi. Oxirgi vaqtlarda ancha «charchab» qolgandi. Tegirmon navbati bilan degandek, endi bu yerda ham hamma sharoitlarni yaratamiz. Sanoatni ko‘tarish, ish joylari ochish, yo‘lni, issiqlik ta’minotini yaxshilash bo‘yicha katta ishlarni boshlayapmiz», — dedi davlat rahbari.
Shavkat Mirziyoyev hududdagi muammolarni, aholining talab va istaklarini so‘radi. Tadbirkorlik qilmoqchi bo‘lgan yigitga yer ajratish bo‘yicha shahar hokimiga ko‘rsatma berdi. Prezidentni ko‘rishni orzu qilib, davlat rahbari oldiga chiqqan bolani bag‘riga bosib suratga tushdi.
Prezidentimiz shu yerdagi Lola mahallasida ham bo‘ldi. Ijtimoiy himoyaga muhtoj oila xonadoniga kirib, hol-ahvol so‘radi.
Yo‘l-yo‘lakay mehnat faxriylari bilan samimiy suhbat bo‘ldi. Ular mamlakatimizdagi tinchlik-osoyishtalik, Chirchiq shahridagi o‘zgarishlardan mamnun ekanini aytib, duolar qildi.

Президент поднял и сфотографировался с мальчиком, мечтавшим с ним встретиться (фото)
В ходе посещения Чирчика Президент приехал в махаллю Ифтихор, где поговорил с жителями многоквартирных домов.
- Чирчик когда-то был известным городом. В последнее время он, образно говоря, устал. Пришел черед и здесь создавать все условия. Мы начинаем большую работу по подъему промышленности, созданию рабочих мест, улучшению дорог и теплоснабжения, - сказал глава государства.
Шавкат Мирзиёев поинтересовался проблемами в махаллях, требованиями и запросами жителей. Поручил хокиму города выделить землю молодому человеку, рассказавшему о желании открыть свое дело. Поднял и сфотографировался с мальчиком, мечтавшим встретиться с Президентом.
Президент также посетил соседнюю махаллю Лола. Побывал дома у социально уязвимой семьи.
Проходя по махалле, глава государства искренне побеседовал с представителями старшего поколения. Они позитивно высказались о царящих в нашей стране мире и спокойствии, происходящих в Чирчике изменениях.