Prezident farmoni bilan 2025 yilda muborak Qurbon hayitining birinchi kuni 6 iyun – juma kuniga to‘g‘ri kelishi to‘g‘risida O‘zbekiston musulmonlari idorasining axboroti ma’lumot uchun qabul qilinib, mamlakatda 6 iyun Qurbon hayiti bayrami sifatida keng nishonlanadi.
Aholining Qurbon hayiti bayramini munosib o‘tkazishi uchun qulay shart-sharoit yaratish maqsadida 2025-yil 7-iyun (shanba) kuni olti kunlik ish haftasi tartibi bo‘yicha ishlaydigan xodimlar uchun qo‘shimcha dam olish kuni etib belgilandi.
Qoraqalpog‘iston Vazirlar Kengashi, viloyatlar va Toshkent shahar hokimliklari Din ishlari bo‘yicha qo‘mita, O‘zbekiston mahallalari uyushmasi, Ijtimoiy himoya milliy agentligi va boshqa hamkor tashkilotlar bilan birgalikda hududlarda Qurbon hayitini xalqimizning milliy an’ana va urf-odatlariga uyg‘un holda o‘tkazish bo‘yicha tegishli chora-tadbirlarni amalga oshiradi.

Принимая во внимание информацию Управления мусульман Узбекистана о совпадении в 2025 году первого дня священного Курбан хайита с 6 июня – пятницей, 6 июня будет широко отмечаться в стране как праздник Курбан хайит.
С целью создания благоприятных условий для достойного проведения населением праздника Курбан хайит для работников с шестидневной рабочей неделей 7 июня 2025 года (суббота) определен дополнительным выходным днем.
Совету Министров Республики Каракалпакстан, хокимиятам областей и города Ташкента совместно с Комитетом по делам религий, Ассоциацией махаллей Узбекистана, Национальным агентством социальной защиты и другими организациями-партнерами поручено принять соответствующие меры по проведению Курбан хайита в созвучии с национальными традициями и обычаями нашего народа.
Комитету по туризму совместно с Министерством транспорта поручено создать благоприятные условия и возможности для посещения нашими соотечественниками в дни Курбан хайита священных мест паломничества и исторических святынь.