Спорт бугун, 09:15 0639
Бугун, 30 апрель куни Тошкент шаҳрида 1940-йилларда Ўзбекистонда яшаган Япония фуқароларига бағишланган хотира музейи очилди.
Тошкентдан Чорвоққа автобус қатнови бошланди. Йўлкира нархи — 20 000 сўм
Қатновлар «Uzautotrans service» корхонасининг YUTONG автобусларида амалга оширилмоқда.
Соф қуйма олтин сотаётган шахслар ушланди
Бош прокуратура ҳузуридаги Департамент ҳамда ДХХнинг Самарқанд вилояти бошқармалари томонидан Нарпай туманида тезкор тадбир ўтказилди.
бугун, 12:09
Мазкур рўйхат май ойи учун амал қилиб, унда қайси кунлари ва қайси манзилларда иссиқ сув таъминоти узилиши айтилган.
бугун, 12:01
Ўзбекистонлик жангчи UFC рейтингига киритилди. Бунақаси аввал бўлмаган
UFCнинг янгиланган рейтингидан ўзбекистонлик ярим оғир вазн тоифасидаги аралаш якка кураш устаси Богдан Гусков ҳам ўрин олди.
бугун, 12:00
Беш кунда Илон Маскнинг бойлиги $37,3 миллиардга кўпайди
Хитойнинг Baidu техногиганти билан ҳамкорлик имкониятлари муҳокама қилинганидан сўнг Tesla акциялари қиймати ошишни бошлаган.

С 1 сентября зарплата учителей может подняться на 24%
На портале regulation.gov.uz размещен для обсуждения проект постановления Президента «О повышении социального положения педагогов в системе народного образования».
В постановлении предлагается с начала нового учебного года увеличить зарплату учителей старших классов на 24 процентов, а преподавателей младших классов на 10 процентов.
Планируется также поощрять учителей, чьи ученики стали победителями олимпиад, премией в размере от 3 до 20 МРЗП.
Кроме того, предлагается запустить для учителей программу по покупке жилья на основе льготных долгосрочных кредитов.
Для повышения качества образования планируется отправлять лучших преподавателей за границу на стажировку.
Также будет решен вопрос с бюрократией. Министерству народного образования предписано в месячный срок после приема постановления пересмотреть все виды документации, которые ведут учителя, и оптимизировать этот процесс.