O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti, Qurolli Kuchlar Oliy Bosh Qo‘mondoni Shavkat Mirziyoyev Farg‘ona viloyatiga tashrifining ikkinchi kuni Sharqiy harbiy okrugga qarashli harbiy qismga tashrif buyurdi. Bu haqda Prezident matbuot xizmati xabar berdi.
Xavfsizlik kengashining kengaytirilgan yig‘ilishida berilgan vazifalar ijrosi doirasida amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishdi. Havo desantchilar brigadasining jangovar mashg‘ulotlarini kuzatdi, harbiylar bilan muloqot qildi.
«Vatanni sevish - ulug‘ fazilat. Yoshlarimizni ana shunday fazilatli qilib tarbiyalashimiz kerak. Buning uchun siz kabi mag‘rur, baquvvat yigitlar namuna bo‘lishi zarur. Yoshlar bilan tez-tez uchrashib turishi, ularni milliy iftixor, vatanga sadoqat ruhida tarbiyalashga hissa qo‘shishi kerak», dedi Shavkat Mirziyoyev.
Havo desantchilari tayyorgarligini oshirib borish uchun aerodinamik trenajyorlar o‘rnatish, «Vatanparvar» tashkilotlari qoshida parashyutchilar to‘garaklari ochish bo‘yicha topshiriqlar berildi.

Шавкат Мирзиёев посетил воинскую часть Восточного военного округа
Президент Республики Узбекистан, Верховный Главнокомандующий Вооруженными Силами Шавкат Мирзиёев во второй день поездки в Ферганскую область посетил воинскую часть Восточного военного округа. Об этом сообщила пресс-служба Президента.
Глава государства ознакомился с проводимой работой во исполнение задач, поставленных на расширенном заседании Совета безопасности. Непосредственно понаблюдал за боевыми занятиями бойцов воздушного десанта, побеседовал с военнослужащими
«Любить Родину - лучшее из качеств. Мы должны воспитывать молодежь в этом духе. А для этого должны служить примером такие сильные и отважные юноши, как вы. Необходимо почаще встречаться с молодежью, вносить вклад в воспитание ее в духе национальной гордости, преданности Родине», сказал Шавкат Мирзиёев.
Даны поручения по установке аэродинамических тренажеров для подготовки воздушных десантников, открытию кружков парашютизма при организациях «Ватанпарвар».
Глава нашего государства посетил организованные в воинской части центр культурного досуга, центр духовности с библиотекой, столовую, работающую по системе аутсорсинга.