Қалбларда ғурур ва ҳаяжон уйғотадиган, кўзларга ёш қалқитадиган бу лаҳза – фарзандларимиз ҳаётида янги саҳифани очиб бермоқда.
АҚШ Сурияга қарши санкцияларни 180 кунга тўхтатди
АҚШ Сурияга қарши санкцияларни ушбу мамлакатга электр энергияси, сув ва гуманитар ёрдам билан таъминлаш мақсадида 180 кунга тўхтатди.
Самарқандда хонадонда боқиб келинган шер боласи олиб қўйилди
Бир муддат олдин ижтимоий тармоқларда Самарқандда фуқаро ўз машинасида шер боласини олиб юрганлиги акс этган видеотасвир тарқалган эди.
Мактаб битирувчиси қандай ҳолларда якуний аттестациядан озод этилади?
Фанларни ижобий ўзлаштираётган битирувчилар якуний аттестациядан туман (шаҳар) мактабгача ва мактаб таълими бўлимлари буйруқлари асосида қисман ёки бутунлай озод этилиши мумкин.
«Европа Иттифоқи бизни масхара қиляпти». Трамп Европага савдо уруши эълон қилди
Доналд Трамп 1 июндан бошлаб Европа Иттифоқининг барча товарларига 50 фоизлик бож жорий этилишини маълум қилди. У бу ҳақда ўзининг Truth Social платформасида ёзган ва Брюсселни савдога адолатсиз ёндашишда айблаган.
Бухорода пропан газ қуйиш шохобчаси ёнди: жабрланганлар бор
Шундан сўнг зудлик билан воқеа жойига 2 та ёнғин қутқарув автоэкипажлари жалб қилинган. Улар соат 21:19да шохобчага етиб борган ва соат 21:40да батамом ўчирилган.

Стоматолог рассказала, какие народные методы лечения зубов им вредят
Врач-стоматолог высшей категории Наталия Кадькалова предупредила, что некоторые народные методы лечения зубов и дёсен не только бесполезны, но и вредны для здоровья.
Многие люди считают, что полоскание рта содой помогает при воспалительных процессах и оказывает вытягивающий эффект. Чтобы понять, насколько это опасно, достаточно представить, как сода действует на тесто. Воспалённые ткани полости рта реагируют на соду примерно так же, — сообщила «Аргументам и фактам» Кадькалова.
Прикладывание чеснока к больному зубу, по мнению врача, тоже не оказывает ожидаемого эффекта на воспалённый нерв, зато может вызвать ожог слизистой. К таким же последствиям приведут и примочки со спиртом или водкой.
Против полоскания полости рта растворами различных трав не имею ничего. Это тот случай, когда ничего не изменится, просто воспалительный процесс продолжит развиваться, — заявила Кадькалова.
Отбеливание зубов лимоном стоматолог сочла процедурой гуманной, в отличие «от сцарапывания эмали скорлупой яиц, активированным углем и прочими абразивами».