Yaponiyada kuchli yomg‘ir tufayli 62 kishi halok bo‘ldi (Foto)
Yaponiyada kuchli yomg‘ir natijasida 62 kishi halok bo‘ldi, 22 ta prefekturada 4,7 mingta uy zararlandi, deya xabar berdi «NHK» telekanali.
Telekanalning ma’lum qilishicha, kuchli yomg‘ir keltirib chiqargan ko‘chki va suv toshqinlari oqibatida 62 kishi hayotdan ko‘z yumgan, yana bir insonning ahvoli o‘ta og‘ir, 17 kishi bedarak ketgan deb hisoblanmoqda.
O‘z navbatida, yong‘in va tabiiy ofatlarga qarshi kurash agentligining xabariga ko‘ra, payshanba kuni Toshkent vaqti bilan soat 2:30 da kuchli yomg‘ir 4 ming 711 ta uyga zarar yetkazgan.
Agentlik rasmiylari shikastlangan uylar soni ko‘payishi mumkinligidan ogohlantirmoqda. Negaki, mamlakatning g‘arbiy va sharqiy qismlarida yomg‘ir kuchayishi kutilmoqda.

Более 60 человек погибли в Японии из-за ливней (Фото)
Проливные дожди, обрушившиеся на Японию, привели к гибели 62 человек, более 4,7 тыс. домов повреждены в 22 префектурах, сообщает телеканал NHK.
По данным телеканала, из-за наводнений и оползней, вызванных сильными дождями, 62 человека погибли, еще один не подает признаков жизни, 17 числятся пропавшими без вести.
В свою очередь, агентство по борьбе с пожарами и стихийными бедствиями сообщило, что по состоянию на 6:30 утра (00:30 по мск) четверга от ливней пострадали 4 тыс. 711 домов.
Чиновники агентства предупредили, что число поврежденных домов может вырасти, так как ожидается усиление дождей в западной и восточной частях страны.