Lukashenko koronavirusni «oyoqda o‘tkazib yuborgani»ni tan oldi
Belarus prezidenti Aleksandr Lukashenko koronavirusni simptomsiz ko‘rinishda o‘tkazganini tan oldi. Bu haqda «BelTA» nashri xabar berdi.
U mamlakat IIV harbiy qismiga tashrif buyurib, biroz o‘zgargan ovozi uchun uzr so‘ragan va koronavirusga chalinganini ma’lum qilgan.
Lukashenkoning aytishicha, 97 foiz belaruslar infeksiyani simptomsiz o‘tkazyapti va prezident ular safida ekanidan mamnun bo‘lgan.
Belarus koronavirus kirib kelsa-da, qat’iy karantin tartibini joriy etmagan kam sonli davlatlardan biri. Mamlakatda rasman 67 366 kishi virus yuqtirgan va 543 kishi vafot etgan.
Eslatib o‘tamiz, Lukashenko joriy yil 24-iyun kuni Moskvada kechiktirilgan G‘alaba paradida qatnashgan va qator davlat rahbarlari bilan uchrashgandi.

Лукашенко «на ногах» переболел коронавирусом
Президент Белоруссии публично признался, что бессимптомно переболел коронавирусной инфекции. Слова политика цитирует «БелТА».
Лукашенко посетил войсковую часть 3214 внутренних войск МВД, где извинился перед собравшимися за свой изменившийся голос.
«Я приношу извинения за свой голос Самое удивительное, вы сегодня встречаетесь с человеком, который на ногах умудрился перенести коронавирус. Такое вчера заключение врачи сделали. Бессимптомно», — сказал глава государства.
Он отметил, что 97% белорусов переносят эту инфекция бессимптомно и был рад, что попал в их число.
«Наконец и я попал в золотой фонд Беларуссии, перенеся этот вирус», — резюмировал он.
По последним данным, в Белоруссии зарегистрировано 67 366 человек с положительным тестом на COVID-19, умерли 543 пациента.