Таҳлил бугун, 14:20 01159
Олимлар Мисрда 4000 йилдан кўпроқ вақт аввал 31 та пирамида, жумладан, дунёга машҳур Гиза мажмуаси қандай қурилгани сирини очган бўлиши мумкин.
Россия президенти Владимир Путин Украинанинг Харковни босиб олиш режаларини рад этди ва кенг кўламли ҳужумни «санитар зона» яратиш билан боғлади.
бугун, 18:26
Cадир Жапаров акаси олтин ўмаргани ҳақидаги овозага муносабат билдирди
Қирғизистон президенти Садир Жапаров акаси Собир Жапаров мамлакатдан олтин ёмбилари олиб чиқиб кетгани ҳақидаги айбловга муносабат билдирди.
Малайзия бош вазири тантанали кутиб олинди (фото)
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан мамлакатимизга расмий ташриф билан келган Малайзия Бош вазири Анвар Иброҳимни тантанали кутиб олиш маросими бўлиб ўтди.

Туристы составляют до 30% пассажиров на рейсах в Узбекистан
Uzbekistan Airways отмечает увеличение туристического потока из России в 2023 году на 35%, общее число перевезенных туристов составило порядка 40-45 тыс.
Также отмечается рост интереса граждан Узбекистана к туристическим поездкам в Россию, сообщил ТАСС директор представительства перевозчика в Санкт-Петербурге Хушнуд Артиков.
"На российских туристов приходится порядка 30% пассажиропотока. Также 15-20% - это туристы из Узбекистана в РФ, также отмечаем рост интереса", - рассказал Хушнуд Артиков. Он отметил, что сейчас развивается спрос на лыжные туры из Узбекистана в Санкт-Петербург, откуда граждане страны направляются дальше к горнолыжным курортам.
Авиакомпания планирует развивать это туристическое направление, в следующем зимнем сезоне рассчитывают увеличить число туристов из Узбекистана в РФ, которые едут сюда именно в лыжные туры.