Иқтисодиёт 2 соат олдин 0113
Давлат раҳбари йиғилишда иқтисодий ва савдо чекловларининг Ўзбекистонга таъсирини юмшатиш масалаларига тўхталиб, глобал иқтисодий ҳолатни таҳлил қилди.
Мирзиёев: «Тушумни кўпайтириш солиқ ставкасини ошириш ҳисобидан бўлмаслиги керак»
Президент Шавкат Мирзиёев йиғилишда тадбиркорларни ўйлантираётган яна бир масалага тўхталди.
Сертификат олиш мажбурий бўлган товарлар рўйхати кескин қисқартирилади
Президент сертификатлаштириш ва стандартлаштириш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирларини белгилаб берди.
Доллар курси кетма-кет иккинчи кун пастлади
АҚШ доллари курси 26,23 сўмга тушиб, 12 938,20 сўм этиб белгиланди.
Қорақалпоғистонда экологик ва туризм маданиятини оширишга қаратилган тадбир бошланди
Айни дамда Қорақалпоғистон Республикасида «Орол туризми» халқаро ҳафталиги доирасида «Оролбўйи эзгу ният элчилари» халқаро конференцияси бошланди. Конференцияда Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши вазирлиги, Қорақалпоғистон Республикаси Вазирлар Кенгаши, Бош прокуратура
Туркияда одам савдоси қурбони бўлган аёл қутқарилди
Жорий йилнинг 14 апрель куни Ўзбекистон фуқароси бўлган 25 ёшли аёл интернет орқали Н.А. исмли аёлнинг ишга жойлаштириш таклифига кўра Истанбулга йўлга чиққан.
Президент стандартлаштириш ва сертификатлаштириш тизимини танқид қилди
Айни пайтда бўлиб ўтаётган видеоселектор йиғилишида Президент Шавкат Мирзиёев халқаро бозор талабларига жавоб бермайдиган стандарт ва сертификатлаштириш тизимини танқид қилди.
Тошкентда «Tesla» қасддан ёқиб юборилди
Кеча, 17 апрель куни соат 23:51 да Мирзо Улуғбек тумани Яланғоч МФЙда «Tesla» русумли электромобил ёқиб юборилди.

«Украина сейчас ближе к НАТО, чем когда-либо» — генсек Альянса
«Я с нетерпением жду того дня, когда мы встретимся как союзники», — сказал Столтенберг Зеленскому, не уточнив, когда и при каких условиях Украина станет членом Североатлантического альянса.
Первый день саммита НАТО в Вильнюсе во вторник, 11 июля, начался с демонстрации единства. Накануне Турция сняла возражения по поводу вступления в альянс в Швеции. Правда, президент Реджеп Тайип Эрдоган тут же призвал Европейский Союз открыть Турции дорогу к членству.
По окончании заседания Североатлантического совета — высшего органа, включающего глав государств и правительств-стран НАТО, к журналистам вышел генеральный секретарь альянса Йенс Столтенберг. Он сообщил, что альянс примет Украину, «когда для этого будут условия».
Приехавший в Вильнюс президент Украины Владимир Зеленский отказался комментировать решения альянса по Украине.