Гулистонда МЧЖ бўлим мутахассиси қўлга тушди
Гулистон шаҳрида тадбиркорнинг сув таъминотидан 17 млн сўм қарздорлигини бартараф қилиб беришни ваъда қилган мутахассис ушланди.
Нодирбек Абдусатторов кутиб олинди
Бугун, 17 февраль куни эрта тонгда Германияда ўтказилган “Freestyle Chess” бўйича жаҳон чемпионати совриндори Нодирбек Абдусатторов Тошкент халқаро аэропортида тантанали равишда кутиб олинди.
АҚШда мактаб ўқувчиси мусобақа вақтида уч нафар яқинидан айрилди
16 феврал куни Потакет шаҳрида (Род-Айленд штати) икки мактаб жамоаси ўртасидаги хоккей мусобақаси пайтида отишма содир бўлди.
АҚШ дунёдаги қуролнинг 43 фоизини етказиб беряпти
190 та давлат билан умумий қиймати қарийб 900 миллиард долларлик шартномалар имзоланган.
Режиссёр ва сценарийнавис Шаҳноза Жамилова вафот этди
Ўзбекистон Киноарбоблари ижодий уюшмаси аъзоси, истеъдодли кинорассом, сценарийнавис ва режиссёр Шаҳноза Жамилова вафот этди.
Америкалик актёр Роберт Дювал 95 ёшида вафот этди
«Чўқинтирган ота»да Корлеоне оиласининг маслаҳатчиси Том Ҳейген ролини ижро этган.
Ўзбекистонга 1 ойда қарийб 1 миллион турист келди
Миллий статистика қўмитаси маълумотларига кўра, 2026 йилнинг январь ойида жами 950 278 нафар чет эл фуқаролари туристик мақсадларда Ўзбекистонга ташриф буюрган.
Полиз экинлари етиштиришда қайси ҳудуд етакчи?
Миллий статистика қўмитасинтнг дастлабки маълумотларига кўра, 2025 йилда республикадаги барча тоифадаги хўжаликлар томонидан 3,3 млн тонна полиз етиштирилган.
Ҳилола Умарова қайси лавозимни эгаллагани маълум бўлди
Ҳилола Умарова бошқа ишга ўтиши муносабати билан Президент Администрацияси раҳбарининг таълимни ислоҳ қилиш бўйича ўринбосари лавозимидан озод этилгани хабар қилинганди.
Бугун кундузи Тошкент, Самарқанд, Жиззах, Сирдарё, Қашқадарё вилоятларида ва Фарғона водийси вилоятларида баъзи жойларда ёмғир ёғади. Қолган ҳудудларда ёғингарчилик кутилмайди.