Маҳаллий Кеча, 15:48 0518
Истанбул прокурорлари уни жиноий ташкилотга раҳбарлик қилиш ва унда қатнашиш, порахўрлик ва фирибгарлик каби бир қанча моддаларда айбламоқда.
ҲАМАСнинг муҳим одами ал-Бардавил ўлдирилди
Исроил ҳарбийлари сешанба куни Ҳамасни Қатар, Миср ва АҚШ воситачилигида 19 январьда тузилган ўт очишни тўхтатиш келишувини бузганликда айблаб, Ғазо секторига кучли зарбаларни қайта бошлади. Ҳамас айбловларни рад этади.
Мен болам дейман, болам – боласини
Ёши саксондан сакраб ўтган касалманд, қадди эгик қария бирор олижаноб йўловчининг ёрдами билан серқатнов кўчадан ўтиб олиш илинжида теваракка жонсарак кўз югуртиб турарди.
бугун, 11:30
Бир сиқим хандон писта (ҳажвия)
Бола деган у-буга тегмаса, идиш синдирмаса, бола бўладими! Улар шкаф тепасига чиқиб полга сакрашганда жавондаги идиш-товоқлар жаранг-журунг килиб кетади. Остонага ташлаб қўйилган ҳўл латтага оёқ суртмай уйга киришади. Кечгача кўчанинг ярим тупроғи уйга киради.
Дунёнинг энг кучли ҳужумчилари рейтинги эълон қилинди
Рейтингни шакллантиришда қуйидаги мезонлар инобатга олинди: голлар, узатмалар, ўртача кўрсаткичлар, жамоа учун аҳамияти ва индивидуал фазилатлари.
бугун, 10:07
Суриянинг янги раҳбари Путинга талаб қўйди
2025 йил март ойида Суриянинг асосан алавийлар истиқомат қиладиган ҳудудларида хавфсизлик кучлари ва собиқ президент тарафдорлари ўртасида тўқнашувлар бошланди.
Бир роль тарихи: «Бриллиант қўл» фильмидаги барзанги ким эди?
«Бриллиант қўл»да барзанги ва серсоқол қаҳрамонни ўйнаган эркак ҳеч қандай актёр эмас, балки оддий журналист Леонид Плешаков эди.

Peugeot уходит из Ирана
Французский автоконцерн PSA решил приостановить свою деятельность в Иране до 6 августа. Решение принято на фоне американских санкций против Тегерана, последовавших вслед за выходом США из ядерной сделки с Исламской республикой. Об этом сообщает Anadolu Agency.
«Дан старт процессу по приостановке до 6 августа 2018 года функционирования совместных предприятий для того чтобы привести ситуацию в соответствие с принятыми в США законами», - говорится в пресс-релизе компании.
В пресс-релизе отмечается, что руководство PSA находится в контакте с властями США, с тем, чтобы достичь договоренности о нераспространении на автоконцерн санкционных мер.
Также в PSA подчеркнули, что соглашение о совместном производстве в Иране автомобилей İran Khodro и Saipa, заключенное после снятия антииранских санкций в январе 2016 года, полностью соответствует законодательству США, ЕС и Франции.
В 2017 году PSA реализовала на иранском рынке свыше 444 тыс. автомобилей. Компания планировала к 2030 году увеличить этот показатель втрое.
Президент США Дональд Трамп заявил 8 мая, что Вашингтон выходит из ядерной сделки с Ираном и восстанавливает режим санкций в отношении Тегерана.
Остальные участники ядерной сделки - Китай, Великобритания, Франция, Россия и Германия – заявили о приверженности договоренностям от 2015 года, предполагающим реализацию Совместного всеобъемлющего плана действий по ядерной программе Ирана.
Ранее госсекретарь США Майк Помпео заявил о необходимости заключения новой ядерной сделки с Ираном, однако для этого, по его словам, Тегеран должен выполнить 12 условий США.