So‘nggi soatlarda yana bir necha kishida koronavirus qayd etildi
2020-yil 14-may soat 15:00 holatiga ko‘ra, O‘zbekistonda koronavirus infeksiyasi qayd etilganlar soni 2636 (+16) nafarni tashkil qilmoqda. Bu haqda SSV matbuot xizmati xabar berdi.
16 nafar yangi kasallanish holatining 6 nafari xorijdan kelib, karantinga olingan, qolgan 10 nafari ham oldindan karantin muassasalarida kuzatuvda bo‘lgan fuqarolar orasidan aniqlandi. Xorijdan kelib, kasallanish qayd etilgan fuqarolarning 5 nafari xalqaro yuk tashuvchi avtomashina haydovchisi bo‘lsa, 1 nafari esa Qozog‘istondan kelgan.
Ayni paytda yurtimizda 2136 nafar fuqaro koronavirus infeksiyasidan butunlay sog‘ayib, davolanish ko‘rsatkichi 81 foizni tashkil qilmoqda. Mamlakatimizda davolanayotgan 489 nafar bemordan 11 nafari og‘ir ahvolda. Shifokorlarimiz tomonidan barcha bemorlarga belgilangan standartlar bo‘yicha davo choralari ko‘rilmoqda.

В Узбекистане выявлены новые случаи заражения коронавирусом
По состоянию на 14 мая 15:00 часов в Узбекистане число случаев заражения коронавирусной инфекцией составляет 2636 (+16). Об этом сообщает пресс-служба Министерства здравоохранения.
Из подтвержденных 16 новых случаев 6 выявлено у граждан, прибывших из-за рубежа и помещенных на карантин, а 10 – у тех, кто находится под наблюдением в карантинных учреждениях. Из граждан, которые приехали из-за рубежа, 5 человек являются водителями международных грузовых автомобилей дальнего следования, 1 – прибыл из Казахстана.
В нашей стране в данное время от коронавирусной инфекции полностью выздоровели 2136 человек, и показатель выздоровления составляет 81 процент. В настоящее время из проходящих лечение 489 пациентов у 11 – состояние тяжелое. Наши врачи лечат всех пациентов в соответствии с установленными стандартами.