Жамият Кеча, 12:30 01080
Президентнинг ташқи сиёсат бўйича махсус вакили, Хавфсизлик кенгаши котиби ўринбосари Абдулазиз Комилов «Италия Республикаси олдидаги хизматлари учун» орденининг «Офицер» даражаси билан тақдирланди.
Мяньмада одам савдоси қурбони бўлган ўзбекистонликлар  қутқарилди
Ўзбекистоннинг Бангкок шаҳридаги Бош консулхонаси Мяньмада одам савдоси қурбони бўлган ўзбекистонликларни ўз оиласи бағрига қайтишида амалий ёрдам кўрсатди, дея қилди «Дунё» АА.
Смартфонга қарамлик гиёҳвандлик ва ичкиликбозликка тенглаштирилди
Гормонал бузилишлар, ортиқча вазн ва 2-тоифа диабетга олиб келиши мумкин.
Инспектор беш ёшли боланинг ҳаётини сақлаб қолди
Атрофда 20 дан ортиқ киши тўпланган бўлса-да, тутқаноғи тутиб, ҳушини йўқотган болага ҳеч ким яқинлашмади.
Амирсой.
Беларусдан Ўзбекистонга келувчилар сони салкам икки баравар ошди
Январ-феврал ойларида Беларуснинг жами 4,2 минг нафар фуқароси Ўзбекистонга келган.
Нобел лауреати, ёзувчи Марио Варгас Льоса вафот этди
Ҳокимият тузилмасини ҳамда инсоннинг исён, кураш ва мағлубиятини тасвирлашдаги маҳорати учун 2010 йили унга адабиёт бўйича Нобел мукофоти берилган.

ПСЖ нацелился на Левандовски
«Пари Сен-Жермен» нацелился на трансфер польского нападающего мюнхенской «Баварии» Роберта Левандовски. Об этом сообщает L'Equipe.
Новый советник парижан Луиш Кампуш увидел в 33-летнем форварде усиление атакующей линии. Таким образом, ПСЖ поспорит за Левандовски с каталонской «Барселоной», которая также считается претендентом на игрока.
Левандовски публично заявил о желании покинуть «Баварию». Кроме того, форвард отказался прибыть на предсезонный сбор клуба. Контракт польского нападающего с чемпионом Бундеслиги истечет летом 2023-го.
В минувшем сезоне Бундеслиги Левандовски забил 35 голов в 34 матчах за клуб. Поляк начал выступать за «Баварию» в 2014 году. Вместе с командой он добился десяти побед в чемпионате Германии.