Янги қонун лойиҳаси кўриб чиқилди
Фарғонада ўқитувчиларини мажбурий меҳнатга жалб қилган директор ишдан олинди
Бир муддат олдин ижтимоий тармоқларда Фарғона вилояти Бувайда туманида мактабда ўқитувчилар тун-у кун навбатчиликда туришга мажбур қилингани айтилган хабар тарқалган эди.
Қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари экспорт географияси 95 та давлатни қамраб олган – вазир
Бу ҳақда қишлоқ хўжалиги вазири И.Абдурахмоновнинг парламент Қуйи палатаси депутатлари сўровига берган жавобида маълум қилинди.
Ўзбекистон яна 3 та қўшниси билан ID-карта орқали «борди-келди»ни йўлга қўймоқчи
Қўқонда йирик “қора бизнес” фош этилди
Натижада хонадон ошхонасида 4 кг 572 гр “опий” ҳамда 1 кг 58 гр “гашиш” моддалари борлиги аниқланиб, процессуал тартибда расмийлаштириб олинди.
МДҲ органларига раислик Тожикистондан Туркманистонга ўтди
МДҲ органларига раислик Тожикистондан Туркманистонга ўтди. Ашхобод ҳамкорликни ривожлантириш устувор йўналишларини белгиламоқда
Игор Сергеев Эрон клубида қанча маош олиши маълум қилинди
Эроннинг «Персеполис» клуби Ўзбекистон миллий жамоаси ҳужумчиси Игор Сергеев билан шартнома имзолаганини эълон қилган эди.
“Ҳа”: рухсатдан бошланган буюк тақдирлар
Жудитнинг бу ҳаракатларга бош-қош бўлишида биргина “йўқ” деган сўзни ёмон кўрадиган онаси сабабчи бўлган.
Тошкентда подездда пичоқ билан юрган шахс қўлга олинди
Ижтимоий тармоқларда номаълум шахс пичоқ кўтарган ҳолда кўп қаватли уй йўлагида пичоқ кўтариб ҳаракатланганлиги акс этган видео юзасидан пойтахт ИИББ қуйидагиларни маълум қилди.
Доналд Трампнинг рейтинги кескин юқорилади
Трампнинг декабрдаги рейтинги 39 фоиз эди.
Ўзбекистонлик аёллар асосан неча ёшда оила қуришмоқда?
Миллий статистика қўмитаси маълумотларига кўра, 2025 йилнинг январь-сентябрь ойларида Ўзбекистонда жами 177 017 та никоҳ қайд этилган.
Хитой АҚШга Венесуэла масаласида талаб қўйди
Хитой ташқи ишлар вазирлиги АҚШдан ўғирлаб кетилган Венесуэла президенти Николас Мадуро ва унинг рафиқаси Силия Флоресни зудлик билан озод қилишни талаб қилди.
«Манчестер Сити»да Ҳусановга яна бир рақиб пайдо бўлиши мумкин
«Шаҳарликлар» АПЛдаги энг қиммат ҳимоячилардан бирини сотиб олишни режалаштирмоқда.
Кунига 40 миллиондан ортиқ одам ChatGPTга соғлиққа оид саволлар бермоқда
Чат-ботга келиб тушаётган барча сўровларнинг 5 фоиздан ортиғи соғлиқни сақлаш соҳасига алоқадор.
Жамоат аҳамиятига эга ташкилотлар тоифаси белгиланди
Мазкур Реестр Иқтисодиёт ва молия вазирлиги томонидан юритилади ҳамда ҳар йили 1 июлга қадар Ҳукумат портали ягона платформаси ҳамда Очиқ маълумотлар порталида эълон қилинади.
Тожикистондан келтирилган 32 кг наркотик қўлга олинди
Барча ҳолатлар юзасидан қонунбузарларга нисбатан Жиноят кодексининг 246 ва 273-моддалари билан жиноят ишлари қўзғатилган.
Россияда қарзи бор мигрантларга меҳнат патенти берилиши ва узайтирилиши тақиқланиши мумкин
Давлат думасига қарздорлиги мавжуд бўлган ва суд қарорларини бажармаётган чет элликларга меҳнат патентларини бериш ёки узайтиришни чеклаш бўйича қонун лойиҳасини киритишни режалаштирмоқда
Байденнинг пенсияси Трампнинг маошидан кўп
Демократ-президент сиёсий мартабаси сабабли «ноёб мавқе»га эга.
Японияда балиқ 3,2 млн долларга сотилди
Ўтган йили бундан каттароқ балиқ қарийб икки баравар арзонга сотилганди.
Колумбия президенти Трампнинг таҳдидига кескин жавоб берди
У мамлакати учун қурол кўтаришга тайёрлигини айтган.
Назорат инспекцияси ҳайдовчиларни икки маҳсулотдан огоҳлантирди
Мазкур маҳсулотнинг паст иссиқлик ўтказувчанлиги двигателнинг қизиб кетишига ҳамда айрим деталлар занглашига олиб келиши мумкин.
АҚШ вице-президентининг уйига ҳужум қилинди
Махфий хизмат маълумотларига кўра, гумондорлардан бири уй яқинида ҳибсга олинган.
Тўхташни истамаган ҳайдовчининг машинасидан портловчи моддалар топилди
Фуқаро бу портловчи моддалардан таркибида тилла бўлган тоғ жинсларини қазиб олиш учун фойдаланишни мақсад қилганини тан олган.
Касбий таълим агентлиги раҳбарига ўринбосарлар тайинланди
Шарофиддинов Шиҳназар Анварович Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Касбий таълим агентлиги директори ўринбосари лавозимига тайинланди.
Тошкентдаги махсус тадбирда дорифуруш қўлга олинди
Тадбир Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Яшнобод тумани бўлими ва бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари ҳамкорлигида ўтказилган.
Электр тизимида технологик бузилишларни текшириш тартиби белгиланди
Технологик бузилишларнинг текшируви улар аниқланган заҳоти бошланиб, 10 кун ичида якунланиши лозим.